Home Over BAX Medewerkers Rechtsgebieden Werken bij BAX Nieuws BAX in actie Contact Fotoalbum

De bouw in zwaar weer, deel II


Antwoord:
 

Anton besluit om nog diezelfde dag een groot aantal hekken aan te schaffen. Hij rijdt samen met een aantal medewerkers naar de bouwplaats waar die volgende dag de nieuwe aannemer het werk zal vervolgen. Anton zet rond het gehele terrein een hekwerk en verzegelt dit hekwerk met een groot hangslot. Verder heeft Anton een groot bord laten maken met de veelzeggende tekst: 'Hier oefent aannemer Anton zijn retentierecht uit'.

 

Ook laat Anton de volgende dag het retentierecht inschrijven bij het kadaster. Nog voordat Anton de volgende ochtend op het werk verschijnt, belt Piet hem met enigszins verheven stem op. Piet eist dat Anton per direct de geplaatste hekken verwijdert, zodat de nieuwe aannemer in staat is om zijn werkzaamheden te hervatten. Anton weigert en zegt op zijn beurt dat Piet maar naar de rechter moet als hij wil dat de hekken verdwijnen. Anton voegt daar nog aan toe dat Piet natuurlijk ook gewoon mag betalen.

 

Piet kiest eieren voor zijn geld en na enig discussiėren, komen partijen overeen dat Piet alsnog diezelfde dag de openstaande bedragen zal voldoen, alsook dat Anton de gelegenheid krijgt om het werk af te maken. Piet belt de nieuwe aannemer af, Anton haalt de hekken weg en gaat met de centen op zak en een glimlach op zijn gezicht aan het werk.

 

Edisonstraat 84 · 7006 RE Doetinchem · Tel: +31 (0)314 - 37 55 00 · bax@baxadvocaten.nl · bax@baxbelastingkundigen.nl